NC7SZ14L6X
Mfr.Part #
NC7SZ14L6X
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
NC7SZ14L6X
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP 6MICROPAK
Stock
272
Manufacturer :
onsemi
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-UFDFN
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
6-MicroPak
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V